Facebook – sekret rozwoju fanpage’a.

 

Wielu ludzi zastanawia się jak niektóre  strony na facebook sprawiły że są tak popularne?

Facebook – coś bez czego większość z nas nie potrafi dzisiaj funkcjonować. Ten serwis społecznościowy pomaga nam utrzymywać kontakt ze znajomymi, ale także rozwijać biznes. Jak to się dzieje, że niektórym przychodzi to łatwiej? Czym jest sekret rozwoju fanpage’a?

Głównym powodem są one!

 

Emotikony Reakcji

 

Jeszcze rok temu pod każdym postem można było dać tylko zwykłe LIKE. Jednak po zmianie facebook  pozwala nam na kilka sposobów na pokazanie jakie emocje wzbudza dany post. Jest to świetne rozwiązanie również pod kątem marketingu.

Reakcje działają na zasadzie swoistego barometru – w zależności od tego czy chcesz ludzi rozbawić, wkurzyć, zaimponować im czy przekazać smutne wieści – na podstawie emotek pod postem wiesz w jakim stopniu się to udało.

 

 

Wielu ludzi inwestuje setki złotych w reklamę na facebooku. Myślą, że dodanie ładnego obrazka i krótkiego opisu oraz określenie całego kosztu kampanii spowoduje że spłynie na nich deszcz pieniędzy – nie popełniaj tego błędu od początku.

 

Oczywiście! Reklama też jest ważna, ale kluczem do rozwoju fanpage’a jest budowanie emocjonalnej więzi z użytkownikiem. Obojętnie jaką reakcje wzbudzasz czy to któraś z w/w minek, czy udostępnienie, czy komentarz jest to zawsze lepsze niż brak interakcji.

 

Zawartość, którą serwujesz swoim followersom powinna zachęcać ich do uważnego odbioru Twojego przekazu. Musisz przekazać im wartość, którą będą chcieli zobaczyć w całości. Tak na prawde najważniejsze nie jest to jak często dodajesz nowe posty, najważniejsze jest to jakie wzbudzasz reakcje innych.

 

Jeżeli każdego dnia przynajmniej jedna nowa osoba polubi Twój profil to zapamiętaj! Jeżeli to co serwujesz ludziom wzbudza ich zainteresowanie i przekona ich do interakcji z Tobą to esteś na dobrej drodze rozwoju swojego fanpage’a, bo nie od dziś wiadomo, że zawartość jest swego rodzaju królem facebooka.

 

Dodaj komentarz